مهدی سالم مدیر شبکه« امید» شد

مهدی سالم مدیر شبکه« امید» شد

به گزارش جام‌جم، مدتی است امید به صورت آزمایشی در قالب یک شبکه مستقل تلویزیونی فعالیت می‌کند و نوجوانان را مخاطب خود قرار داده است. مقدمات پخش رسمی این شبکه تلویزیونی در حال انجام است و مدیریت آن به مهدی سالم سپرده شده است.

براساس اظهارات سالم، شبکه امید پیرو بررسی‌های فرهنگی و اجتماعی در کل کشور و با تدبیر ریاست سازمان و معاونت سیما برای پرداختن به نوجوانان و پاسخگویی به نیاز آنها ـ که یکی از اقشار مهم و تاثیرگذار جامعه هستند ـ راه‌اندازی می‌شود.

مدیر شبکه امید تاکید کرد: هویت نوجوانان و اهمیت و تاثیرگذاری دوره نوجوانی در تلویزیون متاسفانه تاحدی مغفول مانده بود و با همین دیدگاه بنا شد، کانال امید به شبکه بدل شود.

در حال حاضر همزمان با تولید محتوا، مقدمات فنی این شبکه مانند سیگنال‌رسانی و جانمایی در کنار دیگر شبکه‌های تلویزیونی در حال انجام است.

از خبر تا سرگرمی

شبکه امید قرار است بینندگانی از حدود 11 تا 18 سال را مخاطب قرار دهد و پاسخگوی نیاز این گروه‌های سنی باشد.

سالم در این باره می‌گوید: تمرکز ما بر دانش‌آموزان دختر و پسر است و تلاش داریم متناسب با نیازهای آنها برنامه‌سازی کنیم؛ به این منظور در گام اول نیازهای این قشر را شناسایی‌ کرده‌ایم و این روزها در تدارک برنامه‌هایی از جنس خبر، آموزش و سرگرمی هستیم که پاسخگوی همه نیازهای این گروه سنی باشد.

براساس مستندات علمی

شبکه امید به منظور شناسایی نیازهای مخاطبانش، از تحقیقات و مقالات علمی و پژوهش‌هایی که درباره نوجوانان و مسائل آنها انجام شده، بهره گرفته است. مهدی سالم در این باره می‌گوید: بیش از 5000 مقاله علمی، پایان‌نامه و پژوهش دانشگاهی را گردآوری و بررسی کرده‌ایم؛ البته این تحقیقات در شبکه کودک و نوجوان و تحت مدیریت محمد سرشار آغاز شد و با تبدیل کانال امید به شبکه، اقدامات و مطالعات ما در این زمینه همچنان ادامه دارد. براساس اظهارات مدیر شبکه امید، برنامه‌سازی برای نوجوانان براساس این تحقیقات آغاز شده و با پخش رسمی شبکه، برنامه‌های تازه به مخاطبان ارائه خواهند شد.

کلمات کلیدی : شبکه امید مهدی سالم
نظرات
ارسال نظر